DISTRIBUIȚI

Ca în fiecare an, weekend-ul în care are loc Wrestlemania alcătuiesc cele mai importante zile din an pentru fanii wrestling-ului. Ca în fiecare an, mai multe show-uri independente vor avea loc aproape de locaţia în care va avea loc Wrestlemania.

GCW Matt Riddle’s Bloodsport (5 Aprilie) 
* Knockout Or Submission Only Match: Low Ki vs. Matt Riddle
* No Ropes, No Pinfalls Match: Nick Gage vs. Timothy Thatcher
* No Ropes, No Pinfalls Match: Tom Lawlor vs. WALTER
* Singles Match: Chris Dickinson vs. Dan Severn
* Knockout Or Submission Only Match: Dominic Garrini vs. KTB
* Knockout Or Submission Only Match: Eddie Kingston vs. Tracy Williams
* Knockout Or Submission Only Match: Martin Stone vs. MASADA

EVOLVE 102 (5 Aprilie) 
* EVOLVE Championship Match: Zack Sabre Jr. defends vs. Matt Riddle
* Daisuke Sekimoto & Munenori Sawa vs. Timothy Thatcher & WALTER
* AR Fox vs. Will Ospreay
* Tag Team Scramble: EVOLVE Tag Team Champions Chris Dickinson & Jaka vs. The End vs. James Drake & Anthony Henry vs. Tracy Williams & Dom Garrini
* Non-Title Special Challenge Match: WWN Champion Keith Lee vs. Darby Allin
* Austin Theory vs. DJZ

Wrestlecon’s Mark Hitchock Memorial Supershow (5 Aprilie)
* The Golden Lovers (Kenny Omega & Kota Ibushi) vs. Chuck Taylor & TBD (Trent Baretta injured)
* PENTA 0M vs. Joey Janela
* Jeff Cobb vs. Tomohiro Ishii
* Also scheduled are Rey Fenix, Will Ospreay, Flamita, Tennille Dashwood (Emma), Psiscosis, Juventud Guerrera and Super Crazy.

Beyond Wrestling (5 Aprilie)
* Deonna Purrazzo vs. Matthew Riddle
* Toni Storm vs. Timothy Thatcher
* Jimmy Havoc vs. Jessika Havok
* Team PAWG vs. EYFBO
* Joey Janela & Penelope Ford vs. Session Moth Martina & Orange Cassidy
* David Starr vs. Mia Yim vs. Tessa Blanchard vs. Maxwell Jacob Friedman
* Thunder Rosa & Holidead vs. Chris Dickinson & Jaka
* Joey Ryan & Laura James vs. Solo darling & Travis Huckabee

The Crash Lucha Libre (6 Aprilie)
* PENTA 0M vs. Austin Aries
* LA Park & Nicho El Millionairo (Psicosis) & Damien 666 vs. Bestia 666 & Garza Jr. & Mr. 450.
* Rey Fenix vs. Flamita
* DAGA vs. Brian Cage vs. Willie Mack vs. Sami Callihan
* Bandido & Black Boy vs. Dezmond Xavier & Zachary Wentz vs. OVE
* Rey Horus vs. Flip Gordon vs. Laredo Kid
* Lacey Lane & Black Danger vs. Christy Jaynes & Oraculo vs. Barbie Hayden & Joey Ryan vs. Diamante & Douglas James
* Curt Stallion vs. Draztik Boy vs. Aeroboy vs. J. Spade
* Matthew Palmer vs. Jason Cade vs. Angel Fashion.

PROGRESS (6 Aprilie)
*PROGRESS Wrestling champion Travis Banks vs. Shane Strickland
* Ringkampf (Walter & Timothy Thatcher) vs. Sexy Starr (Jack Sexsmith & David Starr)
* Pete Dunne vs. Flash Morgan Webster vs. Mark Andrews

EVOLVE 103 (6 Aprilie)
* The Main Event – EVOLVE vs. The World Match #1: Matt Riddle vs. Daisuke Sekimoto
* The Rivalry Goes Into Singles Competition – EVOLVE vs. The World Match #2: EVOLVE Tag Team Champion Chris Dickinson vs. Travis Banks
* EVOLVE vs. The World Match #3: EVOLVE Tag Team Champion Jaka vs.: Munenori Sawa
* EVOLVE vs. The World Match #4: Darby Allin vs. WALTER
* Non-Title Match: WWN Champion Keith Lee vs. Austin Theory
* AR Fox vs. DJZ vs. Jason Kincaid vs. Tracy Williams with Stokely Hathaway
* Timothy Thatcher vs. Dominic Garrini

WWN Supershow Mercury Rising 2018 (6 Aprilie)
* Main Event #1 – WWN Championship Match (if Lee is still champion): Keith Lee defends vs. Daisuke Sekimoto
* Main Event #2 – EVOLVE Championship Match (if ZSJ is still champion): Zack Sabre Jr. defends vs. Munenori Sawa
* EVOLVE Tag Team Championship Match (if Catch Point are still champions): Chris Dickinson & Jaka defend vs. WALTER & Timothy Thatcher
* SHINE Championship Match: LuFisto defends vs. Holidead
* Matt Riddle vs. Will Ospreay
* SHINE Championship Match: LuFisto defends vs. Holidead
* Matt Riddle vs. Will Ospreay
* Darby Allin, DJZ & Trey Miquel vs. Austin Theory, Travis Banks & Zachery Wentz

Impact vs. Lucha Underground (6 Aprilie)
* Impact champion Austin Aries & Rey Fenix vs. Penta 0M & Alberto el Patron
* Impact Tag Team champions LAX vs. Lucha Underground’s Da Mack (Willie Mack) and Killshot (Shane Strickland)
* Impact Knockouts champion Allie vs. Lucha Underground’s Taya.
* LU’s Aerostar & King Cuerno & Drago vs. Impact’s DJZ & Andrew Everett & Dezmond Xavier.
* LU’s Jeremiah Crane (Sami Callihan) vs. Impact’s Eddie Edwards – I Quit Match.

Joey Janela’s Spring Break 2 (7 Aprilie)
* The Clusterfuck Match
* Nick Gage vs. Penta El 0M
* WALTER vs. Carl Pierre Oulette
* Mike Quackenbush vs. Davis Starr
* Joey Janela vs. Great Sasuke
* Matt Riddle vs. James Ellsworth

CZW (7 Aprilie)
*CZW champion Rickey Shane Page vs. Ethan Page
* CZW Wired champion MJF vs. Joey Ryan
* Will Ospreay vs. Dezmond Xavier
* Sami Callihan vs. Joey Janela (with Penelope Ford)
* Jeff Cobb vs. Joe Gacy
* David Starr vs. Juice Robinson

SHIMMER 100 (7 Aprilie)
* Chelsea Green & Bitt baker vs. Charli Evans & Jessica Troy
* Kimber Lee vs. Samantha Heights
* Cheerleader Melissa vs. Shotzi Blackheart
* Madison Eagles vs. Deonna Purrazzo
* Nicole Matthews vs. Toni Storm
* SHIMER Tag Team Title Match: Champions Leva Bates & Delilah Doom vs. Lufisto & Hudson Envy
* Heart of SHIMMER Title match: Champion Shazza Mckenzie vs. Tessa Blanchard
* SHIMMER Title Match: Champion Nicole Savoy vs. Mercedes Martinez

Style Battle (7 Aprilie)
* Keith Lee vs. Nick Gage
* Matt Riddle vs. Dave Crist
* Anthony Henry vs. Jason Kincaid
* Darby Allin vs. Tracer X
* Tournament Semi-Final and Final Rounds
* WildKat Sports & Entertainment vs. Freelance Wrestling: Curt Matthews & Jared Wayne vs. Matt Knicks & Stevie Fierce

ROH Supercard of Honor (7 Aprilie)
* Women of Honor Tournament Finals
* Kota Ibushi vs. Adam Page
* Tomohiro Ishii vs. Punishment Martinez
* TV Title Last Man Standing Match: Champion Kenny King vs. Silas Young
* Six-Man Tag Team Title Ladder Match: Champions So Cal Uncensored vs. Flip Gordon & The Young Bucks
* Tag Team Title Match: Champions The Briscoes vs. Jay Lethal & Hiroshi Tanahashi
* World Title Match: Champion Dalton Castle vs. Marty Scurll
* Cody vs. Kenny Omega

  • VAX

    Matt Riddle e zeul wrestlingului,cred ca am numarat 8 meciuri in care lupta in cele 3 zile .